یکی از محصولات بسیار مهم در روتین پوستی هر فردی، پاک کننده صورت مناسب با پوست آن شخص است. چرا که هیچ حسی لذت بخش تر از پاکسازی پوست بعد از یک روز پر مشغله و خسته کننده، از آلودگی‌ها و آرایش نیست. شاید شما نیز در گروه عظیمی از افرادی قرار بگیرید که عموما به شستن روزانه پوست خود علاقه‌ای ندارند. کافی است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید که چرا شستن پوست صورت به کمک پاک کننده صورت مناسب، یکی از اصلی‌ترین رازهای زیبایی است.

چرا به پاک کننده صورت و استفاده روتین از آن نیاز داریم ؟

پوست انسان همانند لایه‌ی محافظ از بدن در برابر عوامل آسیب‌زای محیطی محافظت می‌کند. از سوی دیگر پوست دارای منافذ ریز و درشتی است که به سلامت و به اصطلاح تنفس آن کمک می‌کند. حال وقتی این منافذ پوستی در برابر آلودگی‌های محیطی و یا مواد آرایشی قرار می‌گیرند، بسته شده و منجر به خطر افتادن سلامت پوست می‌شوند. در این زمان است که شما به کمک یک پاک کننده صورت مناسب، با برطرف کردن این آلودگی‌ها از سطح پوست، به احیای مجدد آن کمک می‌کنید.

پاک کننده صورت چگونه عمل می‌کند؟

پاک کننده صورت به کمک ترکیبات شوینده، آلودگی‌ها و آرایش را از پوست می‌زداید. همچنین با خاصیت پاک کنندگی عمقی، این محصولات، منافذ را باز و تمیز کرده و سپس آن ها را به اندازه اصلی خود بر می‌گرداند.

ویژگی های اصلی یک پاک کننده صورت مناسب :

در زمان انتخاب و خرید پاک کننده صورت ، باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا به کمک آن بتوانید انتخابی درست را انجام دهید.

پاک کننده صورت باید متناسب با پوست باشد:

همانند تمام محصولات پوستی، پاک کننده صورت نیز باید با نوع پوست فر تناسب و همخوانی داشته باشد. اگر برای پوست‌های چرب از پاک کننده‌های روغنی استفاده شود، منجر به بروز جوش شده و منافذ بازتر می‌شوند. از سوی دیگر، پوست‌های خشک باید از محصولاتی ملایم تر و حاوی ترکیباتی روغنی استفاده کنند.در غیر این صورت، پوست آن ها خشک تر شده و دچار التهاب و خارش می‌شود.

عملکرد پاک کننده صورت باید ملایم باشد:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پاک کننده صورت مناسب، نحوه عملکرد آن است. عملکرد پاک کننده صورت در مقایسه با شوینده‌های پوستی، باید ملایم‌تر باشد تا به پوست حساس صورت آسیبی نرساند.

یک پاک کننده صورت عالی بهتر است دارای ترکیباتی طبیعی باشد:

از آن جایی که شستن صورت یک روتین روزانه است، بهتر است که پاک کننده صورت انتخابی شما، دارای ترکیباتی طبیعی و گیاهی باشد. در این صورت پوست بهتر با این محصول سازگار شده و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

وجود ترکیبات لایه بردار طبیعی در پاک کننده صورت ، اگر ملایم باشد، می تواند به عملکرد آن کمک کند. در نظر داشته باشید که شوینده‌های پوستی حاوی لایه بردار برای پوست‌های خشک و دارای التهاب اصلا مناسب نیستند.

انواع پاک کننده صورت :

پاک کننده‌های صورت در بافت‌های متنوع و به منظور هماهنگی بیشتر با انواع پوست‌ها تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

پاک کننده‌های کرمی و روغنی مناسب پوست‌های نرمال تا خشک بوده در صورتی که ژل پاکننده صورت و یا فوم‌های شوینده مناسب پوست‌های نرمال، مختلط و چرب هستند.

در انتها همواره این نکته را در نظر داشته باشید که باقی ماندن آلودگی‌ها و آرایش بر پوست، علاوه بر به خطر انداختن سلامت آن، ظاهری نازیبا را منجر می شوند. پس بهتر است با انتخاب یک پاک کننده صورت مناسب و استفاده مرتب از آن، از این اتفاق جلوگیری کنید. کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی روژه همواره آماده همراهی و کمک به شما در انتخاب محصول مناسب هستند.